Çimen Halı sektöründe ki yükselişine devam ediyor. Son olarak Halı sektörünün dev markaları arasında gösterilen Flora Halı’nın Marmara Bölge Bayiliğini alan Çimen halı, düzenlediği lansman toplantısında Flora marka ürünleri sergiledi.

Trakya Bölgesi’nin yanı sıra; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Balıkesir ve Çanakkale’de Flora Halı artık Çimen Halı güvencesiyle mağazalara ve çeşitli satış noktalarına ulaşacak.

Necdet Bektaş; “Satış Ağı ve Hizmet Kalitemizi Flora Markasıyla Birleştirdik

Lansman toplantısında programın açılış konuşmasını yapan Çimen Halı Genel Müdürü Necdet Bektaş şu ifadeleri kullandı; “Sektörümüzde gerek hammadde gerek ise geri ödeme noktasında; bir takım firmaların dış piyasa ya yönelmesi ya da sektör değiştirmesi gibi bazı durumlar yaşanmaktadır. Doğru fabrika, doğru toptancı ve doğru satış noktası günümüzde aranır hale gelmiştir. Herkes çalıştığı fabrikasını toptancısını sahiplenmek durumundadır. Günümüzde aktörler değişiyor. Artık eskisi gibi herkes halı üretemiyor, üretse de sağlam pazar bulamıyor. Pazar sıkıntıları, taksitle satış sıkıntıları, tahsilat sıkıntıları, dükkan kiraları ve işçi ücretleri sektörümüzde sıkıntılara neden oluyor. Onun için kaliteli güvenilir toptancılar sektörün yükünü üstleniyor. Çimen halı ailesi kaliteli tecrübeli satış ekibi ile birlikte sektörde bu misyonu üstlenerek kırk yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Son dönemdeki ülkemizde yaşanan ekonomik belirsizliklerden güçlenerek çıkan Çimen Halı, bünyesine yenilenen Flora Halı markasını katarak tüm Marmara’ya hizmet verecek duruma gelmiştir. Kaliteli hizmet anlayışıyla sektörde hak ettiği konuma yükselen Çimen Halı bugün itibariyle Flora markasını bünyesine ekleyerek hedef yükseltmiştir. Ülkemizin entegre tesis olarak tüm ürünlerini dışarı bağımlı olmadan hazırlayabilen nadir firmalardan biri olan Flora halı markası, Çimen Halı güvencesiyle bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Lansmanımıza katılan siz kıymetli bayilerimize ve bize bu imkanı sağlayan patronlarımız Çimen Halı Yönetim Kurulu Üyeleri; Hüseyin ve Zeynel Kara‘ya çok teşekkür ediyorum.”

Çimen Halı Genel Müdürü Necdet Bektaş’ın ardından Flora Halı Genel Müdürü Mustafa Demiray’da bir konuşma yaparak markaları Flora Halı hakkında açıklamalarda bulundu.

Mustafa Demiray; “Yeniden Flora sloganımız ile Piyasadayız

“Sevgili Misafirler, Flora halının lansman gecesine hoş geldiniz. Temelleri 1953 yılında atılan şirketimiz, 2011 yılında üretim gücüne yeni bir halka eklemek amacıyla yeni bir yatırım kararı alarak “FLORA HALI” markası adı altında Halı sektörüne giriş yapmıştır. Flora Halı kendi dokuma üretimi için gereksinim duyduğu tüm iplik hammadde girdilerini yine kendi bünyesinde üreten tek firma olma özelliği sahiptir. Avrupa Birliği, Kuzey ve Güney Amerika, Kuzey Afrika ülkeleri, Ortadoğu ve Rusya dahil olmak üzere 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Kurumsal yönetim anlayışıyla çalışan firmamız; Gürteks Pazarlama, Gürteks İplik, Flora Halı, Üsküdar Home, Floraplast, Gürteks Enerji, Gürteks Gayrimenkul ve İnşaat markalarıyla bir Özkaya Holding Kuruluşudur. İç piyasaya yönelik ‘yeniden Flora’ sloganımızla yüksek satış ciroları hedeflemekteyiz. Bugün ise Marmara Bölge bayimiz Çimen Halı ile yaptığımız ilk lansman gecemizde sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Ayrıca Ankara ve Ege bölgesinde de lansman toplantılarımızı yapacağız” Şeklinde konuştu. Konuşmasında halının yıllar içinde ki değişimine de dikkat çeken Demiray, Flora Halı olarak üretim konusunda ki alt yapı zenginliklerine vurgu yaptı.

Bağcılar Güneşli’de bulunan Wyndham Grand Otel’de gerçekleşen Lansman toplantısına; Flora Halı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özkaya ve oğlu Uğur Özkaya, Çimen Halı Yönetim Kurulu Üyeleri; Hüseyin Kara, Zeynel Kara ile yaklaşık 500 seçkin bayinin katıldığı lansman gecesinde sanatçı Hüseyin Uğurlu’da söylediği türkü ve şarkılarla geceye renk kattı.

Haberin ve Fotoğrafların devamı İŞGÜNDEM Dergimizde yayınlanacaktır.

 

Haber & Foto: Bilal Can Karabulutoğlu

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here